Coffeebou

Evde Profesyonel Cold Brew Coffee Nasıl Yapılır?

Cold Brew Coffee Nasıl Demlenir?

Sizlere, bunaltıcı sıcak havalarda serinletici bir çok tarif arasından sıyrılan çok cool bir içecek önerimiz var. Cold Brew Coffee ! Evde buzlu kahve yapmanın pek çok yolu var ancak en sevileni Soğuk Demleme yöntemidir. Aroma ve kafein açısından güçlü bir kahve olan Cold Brew Coffee’nin diğer yandan asiditesi düşüktür, yumuşak ve pürüzsüz içimlidir. Önereceğimiz adımları izleyerek siz de soğuk demleme yöntemiyle yapılan Cold Brew Kahveyi ev ortamında kolaylıkla hazırlayabilir ve profesyonel bir soğuk kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.

1. Adım Öğütme

Evde küçük bir öğütücünüz varsa kahve çekirdeklerinizi orta kalınlıkta (biraz toz şeker aralığında) öğütün. (Öğütmek için evde yeterli ekipmanınız yoksa üzülmeyin 😊 Coffeebou.com’dan sipariş verdiğiniz kahvenizi, isteğiniz doğrultusunda, istediğiniz aralıkta biz sizin için öğütüp gönderiyoruz.)

2. Adım Demleme

Her bir bardak kahve için 28-30 g arası kahve kullanın. Öğütülmüş kahve çekirdeklerini soğuk suyla ıslatarak yaklaşık 18- 24 saat aralığında demlenmesini sağlayın. Bu aşamada demleme işlemini ister French Press’te isterseniz herhangi bir ağzı kapaklı kavanozda yapabilirsiniz. Kahveye suyu ekledikten sonra tüm kahvenin ıslandığından emin olana kadar karıştırın, kapağını kapatın ve buzdolabına kaldırın. Ara ara buzdolabından çıkartıp tekrar karıştırın ve yine soğutucunuza kaldırın.

3. Adım Süzme

Demleme süresi tamamlandıktan sonra kahvenizi yavaşça süzün. French Press kullandıysanız filtresiyle, kavanoz kullandıysanız kağıt filtre ya da ince bir tülbentle süzme işlemini yapabilirsiniz. Süzme esnasında kahve telvesine baskı uygulamayın ki kahvenin acısı içeceğinize çıkmasın. Mümkün olduğunca nazikçe ve yavaşça süzme işlemini tamamlayın.

4. Adım Servis

Uzun bir bardak dolusu buzun üzerine yarım bardak kahve deminizi dökün, bardağın diğer yarısını da yine soğuk arıtılmış içme suyu ile doldurun. Karışımın yarısına dilerseniz soğuk süt de ekleyebilirsiniz. Tamamen damak zevkinize kalmış. Demlediğiniz kahveyi sulandırmadan da içebilirsiniz ama unutmayın ki çok yoğun ve güçlü gövdeli bir kahve elde ettiniz. Tercih sizin.

Bu lezzetli kahve konsantresini buzdolabında 2 haftaya kadar saklayabilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız olduğunda hemen elinizin altında olacaktır. İsterseniz sıcak yaz günlerinde arkadaşlarınıza ikram edebilir ya da ofisinizde yoğun bir toplantının ardından kendinizi tekrar yenilemek ve enerji depolamak için keyifle yudumlayabilirsiniz. 😊

Bu lezzetli deneyimi yaşamak üzere Dünya’nın en kaliteli ve ünlü çiftliklerinden tam vaktinde hasat edilen ve iklimlendirme koşullarına uyarak saklanan ve böylelikle tazeliğini hiç kaybetmeyen ve haftalık olarak taze taze kavrulan kahve çekirdeklerimize bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Coffeebou Kahve Çeşitleri Burada !

Coffeebou’dan sipariş ettiğiniz çekirdekler siparişiniz ardından kullandığınız ekipmana uygun olarak talebinize göre taze taze öğütülür ve paketlenir, ardından adresinize gönderilir.

Keyifli alışverişler dileriz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir