Coffeebou

Buzlu COFFEEBOU Chai Tea Latte ile Kızgın Kumlardan Serin Sulara..

Bugün konumuz; zengin kremsi ve hafif baharatlı tadı ve tekerlemeye benzeyen telafuzuyla Chai Tea Latte. İçeriğindeki baharatlarla vücuda ısı ve ekstra enerji veren ve metabolizmayı hızlandıran Chai Tea Latte, sadece bir kış içeceği olmaktan çıkalı çok uzun zaman oldu. Bir çok zincir kafenin içecek menüsünde karşılaştığımız, yaz aylarında tüketilen “Buzlu İçecekler” kategorisine son yıllarda hızla giriş yapan Buzlu Chai Tea Latte nasıl hazırlanır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Her ne kadar adında Tea geçse de tat olarak asla bir çay içiyor gibi olmazsınız Chai Tea Latte içerken. Kahve ve çaya alternatif arıyor hatta frappe içmekten de sıkılmışsanız, bolll tarçın eklentisiyle kan şekerinizi de dengede tutarak nefis bir lezzet şölenine kapı aralayabilirsiniz “Sütlü, Baharatlı, Ayurvedik Asya Çayınızı yudumlarken.

Ama öncelikle gelin, isterseniz Chai Tea Latte nedir ve nereden hayatımıza dahil olmuştur kısaca bir değinelim.

Chai Tea Latte

Son yılların en popüler içecekleri arasında haklı bir şöhrete sahip Chai Tea Latte esasında baharat, süt ve çayın mistik birleşiminden oluşan ayurvedik bir Asya çayıdır.

Kökeni Güneydoğu Asya ülkelerine uzanan Chai Tea Latte, bir iddiaya göre kralın şifalı bir içecek istemesi üzerine ortaya çıkmış.

Hintlilerin eski sağlık sistemi olarak da bilinen, yaşam bilimi anlamına gelen Ayurveda’da tarçın, zencefil, karanfil, kakule, muskat gibi baharatlar ve bitkiler oldukça faydalı olarak görülür. Chai Tea Latte de Avuryedik içeceklerden biri olarak bilinir. İçeceğin bu kısmı Chai Tea olarak bilinse de içerisine süt eklenmiş hali Chai Tea Latte olarak bilinir.

Coffeebou Chai Tea Latte, içerdiği baharatların vücuda ısı yayması, vücut direncini güçlendirmesiyle soğuk kış günlerinin vazgeçilmez içeceği olarak bilinse de metabolizmayı hızlandırması ve enerji vermesi için her mevsim keyifle tüketilmektedir.

Sıcak yaz günlerinde soğuk olarak hazırladığınız Chai Tea Lattenize buz ekleyerek (çok fazla ekleyerek işi sulandırıp tadı bozmamakta fayda var) alışılagelmiş içeceklerin dışında aromatik ve serinletici bir chai tea latte deneyimi yaşayabilirsiniz.

BUZLU CHAI TEA LATTE NASIL HAZIRLANIR?

Buzlu chai latte’yi evde de kahve dükkanlarında yaptıkları gibi yapmak gerçekten çok basit. Sadece COFFEEBOU Chai Tea Latte konsantresi, süt (Hindistan Cevizi sütü ya da soya sütü de olabilir) ve buza ihtiyacınız var.

  • 200 ml ılık süte 1 tepeleme çorba kaşığı Chai Tea Latte konsantresi ekleyin
  • Konsantrenin daha rahat çözülmesi için ocakta kaynayana kadar 1-2 taşım kaynatın (çözelti yoğunlaşacaktır böylece)
  • Büyük bir cam bardağa alın ve soğutun
  • Ardından 1-2 küp buz ve
  • Dilerseniz ekstra tarçın ilave ederek servis edin

Afiyet Olsun.. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir